Przepis na domowe lody

gru 30, 2019 przez

Przepis na domowe lody

Latem chętnie jemy lody i zimne desery. Lody ze sklepu są pyszne, ale zdarza się, że uczulają lub są po prostu nafaszerowane cukrem. Domowe lody mogą być zdrowsze. Ich przygotowanie nie będzie pracochłonne, jeśli przygotujemy wcześniej wszystkie potrzebne składniki.
Przepis na domowe lody może obejmować użycie takich produktów jak jogurt, śmietana czy soki owocowe. Dla osób, które zmagają się z alergią, domowe lody na bazie ulubionego soku owocowego będą idealne.
Aby zimny deser na gorące dni był udany, potrzebujemy pojemników na lody, które umieścimy w zamrażarce. Pojemniki do lodów przeważnie wykonane są z plastiku. Po zamrożeniu, wyciągamy patyczek, na którym znajdują się przyrządzone przez nas domowe lody.

 

Jeśli mamy przepis na domowe lody, możemy również modyfikować go według własnego uznania. Możemy dodać swoje ulubione owoce, lub dodać mniejszą ilość cukru, lub całkowicie z niego zrezygnować. Znalezienie w sklepie lodów, których skład nam odpowiada, może być kłopotliwe, szczególnie gdy jesteśmy alergikami.
Domowe lody możemy przygotować wraz z dziećmi. Przepis na domowe lody nie jest trudny, starsze dzieci poradzą sobie z tym zadaniem doskonale. Wspólne pitraszenie może być świetną zabawą, a zrobione samodzielnie desery zawsze smakują najlepiej.

 

stellan.pl

Podobne

Tagi