Sok z selera

gru 21, 2019 przez

Sok z selera

Ostatnimi czasy w internecie pojawiła się nowa moda na picie soku z selera. Osoby bez wiedzy medycznej rekomendują sok z selera jako remedium na choroby takie jak cukrzyca lub otyłość. Co powoduje sok z selera, który jest pity codziennie w dużych ilościach, tego internetowi hochsztaplerzy nie mówią.
Picie soków z warzyw i owoców nie wyleczy z cukrzycy, z raka ani z żadnej innej choroby. Ludzie, którzy namiętnie piją sok z selera zaczynają cierpieć na bóle brzucha, wzdęcia i gazy, w ekstremalnych przypadkach następuje krwawienie z odbytu i wymioty. Wyznawcy selera dają sobie wmówić, że to nie jest objaw choroby, lecz element oczyszczania. Medycyna nie zna takiego pojęcia jak oczyszczanie przez picie soków. Jeśli po wypiciu mikstury źle się czujemy, to znak, że nie jest to dobre dla naszego zdrowia i zwyczajnie szkodzi.

Co powoduje sok z selera oprócz dolegliwości jelitowych? Na skórze może pojawić się rumień lub oznaki uczulenia. Jeśli dziecko nie może pić mleka, ponieważ boli je brzuch lub ma objawy alergii skórnej, nikt przy zdrowych zmysłach nie powie, że jest to oczyszczanie. Nie powinniśmy więc wierzyć komuś, kto twierdzi, że chorowanie po soku jest oczyszczaniem.
Sok z selera może być dobry jako płukanka do włosów, choć i tu lepsza będzie pokrzywa lub ocet. Seler jest doskonały jako warzywo do ugotowania pysznego rosołu na mięsie, lecz jest kompletnie bezwartościowy jeśli chodzi o właściwości lecznicze.

Jeśli nie wiemy co powoduje sok z selera, przypatrzmy się ludziom w realnym świecie, którzy stosują sok z selera przez jakiś czas. Niestety, ale muszą oni większość dnia spędzać w łazience, gdyż jak wiadomo seler ma działanie wzdymające i rozluźniające jelita.
Aby nie ulec czarodziejom z internetu, sprawdzajmy ich kompetencje i wiedzę. Kwestionujmy ich,,prawdy” i nie bójmy się podważać,, ekspertów” z youtuba, którzy twierdzą, że sok z selera to lekarstwo nad lekarstwa. Nie będą szkodzili społeczeństwu, poprzez szerzenie selerowych herezji, jeśli będziemy sprawdzać ich wiedzę z zakresu medycyny i tym samym nie damy im zarabiać na ludzkiej naiwności.

 

wapart.pl

Podobne

Tagi