Bukiet ślubny: jakie kwiaty wybrać? Niezapominajki bukiet ślubny tulipany i konwalie

cze 11, 2018 przez

Bukiet ślubny: jakie kwiaty wybrać? Niezapominajki bukiet ślubny tulipany i konwalie

Z bukietami ślubnymi zwykle kojarzą nam się róże o wyrazistych kolorach: nic dziwnego, w końcu czerwone i różowe róże są najpopularniejszym symbolem miłości i pożądania. Coraz częściej jednak bukiety ślubne komponuje się z mniej popularnych kwiatów.

niezapominajki bukiet

Jeśli chodzi o niezapominajki bukiet złożony z tych drobnych, niebieskich kwiatów oznacza niewinność, ciepło i miłość. Kwiaty te doskonale uzupełnią delikatne i zwiewne kreacje panien młodych. Do bukietu ślubnego wykorzystać też możemy tulipany, które stanowią symbol elegancji i uczucia. Wiosną wykorzystać też możemy konwalię, która jest symbolem niewinności, nieśmiałości i delikatności.

bukiet ślubny tulipany i konwalie

Jeśli chodzi o bukiet ślubny tulipany i konwalie możemy wykorzystywać jedynie w miesiącach wiosennych: są one niedostępne przez większość roku, przez co sprawdzą się jedynie podczas uroczystości organizowanych w kwietniu i maju. Jeśli organizujemy wesele wczesną jesienią, bukiety z wrzosu są doskonałym wyborem, który rozświetli pierwsze oznaki nadchodzących chłodnych miesięcy oraz wprowadzi nieco witalności i radości w stylizację panny młodej.