Najlepsze miasta w Europie na weekendowe wypady.

paź 26, 2020 przez

Najlepsze miasta w Europie na weekendowe wypady.

Tych miejsc jest tak wiele, i są tak wspaniałe, że nie sposób je wszystkie tu zamieścić i od któregoś trzeba zacząć, zacznę od półwyspu Iberyjskiego i słonecznej Barcelony.
Warto wybrać się do Barcelony zwiedzić romantyczny Park Guell, zobaczyć kultową już Sagradę Familię no i oczywiście, żeby poleżeć na plaży! Weekendowy wypad do stolicy Katalonii to strzał w dziesiątkę. Dla miłośników futbolu oczywiście słynne Camp Nou. Poza tym nadmorskie przysmaki, wyjątkowe rybki, sangria niezwykle orzeźwiająca, śpiewy, tańce, tego wszystkie doświadczycie w Barcelonie.
Kolejnym miastem które musi znaleźć się na liście jest Madryt. Stolica Hiszpanii. Miejsca które trzeba zobaczyć to Plaza Mayor, zatrzymać się, zrobić zdjęcia. Pałac Królewski, Ulica Gran Via czy także ulica Prado, Pałac Królewski, Muzeum Cerrailbo także warte chwili.

Wenecja jako miejsce na weekend szczególnie w parze a także samemu do zobaczenia jest fenomenalne. Poziom wody lekko się tam podnosi także, możliwe, że, za 30 lat już ciężko będzie Wenecję zobaczyć także spieszyć się!
Amsterdam na pewno powinien znaleźć się na liście miasto do zobaczenia. Liczne piękne parki, muzea, ponad 1200 mostów i 160 kanałów, to więcej niż w Wenecji. Piękne ścieżki rowerowe. Słynne wąskie kamienice. Pałac Królewski.

Porto – stolica Portugalii. Przepyszne wina, dom dla miliona siedmiuset tysięcy ludzi, najbardziej znany klub sportowy oczywiście to FC Porto. Avenida dos Aliados to jedna z głównych alej miasta, która wygląda bardziej jak wielki plac. U jej szczytu znajduje się ratusz (Camara Municipal) miasta Porto, a dookoła rozmieszczone są budynki różnych instytucji. Azulejos czyli białe kafelki które można spotkać w wielu miejscach w tych mieście. No i oczywiście jak we wszystkich chyba które zostały wymienione powyżej wąskie uliczki którymi warto się poszwendać bo można znaleźć coś ciekawego. Warto także przyglądnąć się rzece Douro to jedna z największych rzek w tamtym regionie i zrobić co najmniej kilka ładnych zdjęć.
Paryż Luwr, Wieża Eiffla, Katedra Notre-Dame w Paryżu, Muzea Sztuki, Muzea historyczne, muzea specjalistyczne, pomniki posągi, podczas weekendowego pobytu w stolicy Francji nie sposób się nudzić.
Berlin, kto nie był w stolicy Niemiec myślę, że powinien wygospodarować weekend na to, ładne parki, dobra muzyka elektroniczna, tropiki w mieście. 70 km na południe od Berlina mieści się największy tropikalny park rozrywki na Starym Kontynencie. Także tropikalna przygoda to obowiązek.

Ceny biletów do tych wyjątkowych miejsc.

Każde z tych wyjątkowych miejsc jest inne, niektóre mają dostęp do morza a inne nie.
Natomiast każde z nich posiada lotnisko na którym może wylądować samolot a bilet nie kosztuję wiele, zamawiając z 3 tygodniowym wyprzedzeniem nie zapłacimy więcej niż 200-300 złotych za bilet z bagażem podręcznym. Także na pewno warto odwiedzieć jedno z takich miejsc. Noclegi oscylują od minimum 50 złotych na osobę, jednak warto samemu zrobić research w tym zakresie.

Więcej na modowetrendy.com.pl

Podobne

Tagi