Wpływ zielonej herbaty na organizm ludzki

cze 12, 2017 przez

Wpływ zielonej herbaty na organizm ludzki

Jeśli szukamy skutecznego sposobu na poprawę ogólnej kondycji oraz wyglądu, warto do codziennej diety wprowadzić picie zielonej herbaty. Japończycy korzystają z jej zalet od lat, a w ostatnim czasie również badacze zachodniego świata zauważyli, jak wiele dobra przynosi dla naszego ciała i ducha. Dlaczego warto ją pić?

Picie zielonej herbaty efekty

Trzeba przyznać, że zielona herbata jest jednym z napojów o najbardziej wielofunkcyjnym zastosowaniu. Wspomaga ona zarówno zdrowie, jak i urodę.

Przeciwdziała starzeniu

Badacze japońscy i holenderscy odkryli, że zielona herbata pita regularnie spowalnia proces demencji oraz chroni przed miażdżycą. Dodatkowo zawarte w niej antyoksydanty wychwytują wolne rodniki, dzięki czemu nasze ciało starzeje się znacznie wolniej.

Skutecznie odchudza

Zielona herbata jest rónież wsparciem w procesie odchudzania. Przyspiesza metabolizm, a także zawarty w niej katechinon wpływa na redukowanie tkanki tłuszczowej.

Przeciw oparzeniom słonecznym i nowotworom

Istnieje też sporo badań mówiących o ochronie, jaką daje regularne picie tego napoju przeciw poparzeniom słonecznym, a także nowotworowi skóry. Dzieje się tak, dzięki zawartym w niej przeciwutleniaczom.

Zielona herbata to niesamowity napój, który nie dość, że świetnie smakuje, to poprawia też nasze zdrowie.

 

Podobne

Tagi