Psy – jakie są najbardziej popularne?

lut 24, 2018 przez

Psy – jakie są najbardziej popularne?

Jakie psy są popularne? Jakie lubimy najbardziej? Jak wejść w ich posiadanie?

Popularne psy

Tak naprawdę istnieje kilka dominujących ras, które najczęściej wybieramy. Przede wszystkim są to mieszańce, czyli nasze pospolite kundelki, które nie mając konkretnej rasy i tak dają nam dużo miłości. Poza tym bardzo często wybieramy ratlerki, czyli pinczery miniaturowe, które rzeczywiście są maleńkimi pieskami. Jednak mimo to mają ogromną energię i uwielbiają przebywać z swoim właścicielem.

Jakie psy uwielbiamy?

Oprócz powyżej wymienionych można powiedzieć jeszcze o dobermanach, nowfunlandach, czy sznaucerach, a tak naprawdę można by mówić bez końca. Przecież uwielbiamy je wszystkie, choć niektóre na pierwszy rzut oka budzą ogromny respekt. Mimo to warto pamiętać, że jeśli odnosimy się do psów z miłością i troską, to one również to odwzajemnią.

Jak zdobyć psa?

Aby dać pieskowi dom, a zarazem spełnić swoje marzenie o posiadaniu psa, mamy do rozważenia kilka opcji. Pierwszą jest oczywiście schronisko. Możemy tam wybrać jakiegoś psa. Poza tym warto popytać znajomych czy rodzinę – może ich znajomi mają jakiegoś pieska do oddania. Wtedy można załatwić to w taki sposób. Natomiast możemy także poszukać ogłoszenia w internecie, chociaż te dotyczą zazwyczaj psów rasowych. Wpisujemy np. ratlerek do oddania .
Ważne abyśmy sami byli zadowoleni z tego, że mamy nowego towarzysza w naszym domu. W końcu stanie się on naszym najlepszym przyjacielem i nic tego nie będzie mogło zmienić. To co? Przygarniesz?

 

Podobne

Tagi