Rodzinna zabawa i nauka.

sie 17, 2019 przez

Rodzinna zabawa i nauka.

Akwarium z rybkami to doskonała rzecz aby uczyć nasze dzieci odpowiedzialności i obowiązkowości. Jeżeli nasze skarby marudzą nieustannie o zwierzak, to żeby nie ładować się od razu w terrarium dla węża boa, zaproponujmy właśnie piękny, niewielki zbiornik z woda.
Jest to również bezpieczny wybór dla rodziców. Bo jeżeli zapał dzieci okaże się słomiany, to nie zostaniemy z ogromnym potworem do opieki. W ogóle akwarium to wspaniała metoda na relaks w domu w długie zimowe wieczory oraz spędzanie czasu rodzinnie.

Rodzinna zabawa

Rybki dlatego będą dobre dla dzieci na początek, że nie wymagają poświęcania nieustannej większej lub mniejszej ilości czasu. Dobrze prowadzone i założone akwarium jest w zasadzie bezobsługowe. Cała troska polega na kilku codziennych i okresowych czynnościach.
Porozmawiajmy sobie o zaletach takiego rozwiązania. Po pierwsze, bardzo ważne – koszty. W przypadku akwarium koszt ponosimy w zasadzie raz. Kupujemy komplet sprzętu i potem jak już będziemy gotowi rybki i roślinki. Dalsze koszty są minimalne. Filtry, pompki, grzałki czy oświetlenie wymienia się raz na kilka lat. Akwarium dopiero jak nam się rozbije albo znudzi.
Już samo zakładanie akwarium może być świetną zabawa dla całej rodziny. Zaczynamy od wyboru miejsca i dostosowani wielkości zbiornika do mieszkania i do tego co chcemy w nim mieć. Ogólnie rzecz ujmując łatwiej utrzymać większe akwarium, ale też wymaga więcej pracy przy zakładaniu. I oczywiście duże akwarium wymagać będzie tez odpowiednio większych wydatków na start. Co prawda przy organizowaniu naszego domowego zbiornika wodnego nie wszystko dzieci mogą zrobić samodzielnie. Ale pozwólmy im coś pogrzebać nawet jeśli nie będzie to „idealne”.

Odpowiedzialność

I jak już mamy nasza upragniona hodowlę kolorowych rybek z rafy koralowej lub z rzek Ameryki Północnej, możemy zaprzęgnąć nasze pociechy do prostych czynności. Rybki karmić może już nawet kilkuletni szkrab. Jak często karmić rybki?. To będzie test nie tylko dla dzieci ale również dla nas. Otóż rybki nie maja poczucia sytości w związku z tym jedzą tyle, ile dostana. Dlatego dobre jest wprowadzić dyżury i jakiś najprostszą formę rejestracji, czy rybki były karmione.
Moi drodzy rybki będą najlepszym pierwszym krokiem ku odpowiedzialności bez zbytniego ryzyka dla nas i dla zwierząt…

Podobne

Tagi