Po co osoby znane piszą blogi o życiu codziennym.

maj 9, 2021 przez

Po co osoby znane piszą blogi o życiu codziennym.

Jeśli zapytamy dziś współczesnego, przeciętnego nastolatka lub dziecko w szkole podstawowej, “kim chcą być jak dorośną?” niemal 80% z nich odpowiada, że chcą zostać youtuberami. Jeżeli rozmawiamy z osobą wykonującą zawód publiczny, praktycznie każdy ma już profil w sieci, swoją stronę, instagrama czy pinteresta. Dosyć popularne stało się w ostatnim czasie stwierdzenie, że jak nie masz swojego portalu społecznościowego w sieci to “nie istniejesz”.
Ludzie lubią się chwalić swoim życiem, bardzo popularne jest blogowanie, jedni na swoich blogach piszą o modzie, inni o gotowaniu, podróżach a jeszcze inni zamieszczają wszystko po trochu i przeplatają wzmiankami ze swojego życia. Blog o życiu codziennym może być internetową wersją pamiętnika, wirtualnym albumem fotograficznym albo samo reklamą dla osób, które zarabiają na tym.

Dlaczego ludzie znani i celebryci pokazują swoje prywatne życie w sieci

Wiele znanych osób, gwiazd, sportowców, celebrytów i piosenkarzy udostępnia swoje życie w sieci. Jest to doskonałą autoreklamą i sposób na zwiększanie zasięgów swojej działalności, a także na zwiększenie zainteresowania swoją osobą. Blog o życiu codziennym znanej osoby jest o wiele częściej czytany niż blogi osób anonimowych, nawet, jeżeli treści z tego pierwszego są mniej atrakcyjne. Jednak osoby sławne i najczęściej bogate nas inspirują, fascynują i przede wszystkim bardzo ciekawią. Chcielibyśmy zajrzeć do ich prywatnego życia, zobaczyć jak to jest być kimś sławnym, jak oni mieszkają, co jedzą i jak spędzają czas. Na ogół fotorelacje na takich blogach są barwne, ciekawe i przyciągają uwagę. Często wydaje nam się, że nasze życie w porównaniu z życiem osób sławnych jest zupełnie inne. Jest w tym sporo racji, jednak nie można zapominać o tym, że nad tworzeniem takiego dochodowego bloga zwykle pracuje sztab osób, które przede wszystkim robią piękne zdjęcia, pracują nad wyglądem osoby fotografowanej, a treści na strony piszą profesjonalni copywriterzy.
Warto zaglądać na blogi osób sławnych, jeżeli znajdziemy w nich inspirację przydatną dla naszego życia.

 

Podobne

Tagi