Pieprzne dania przy naszym zdrowiu

kwi 16, 2021 przez

Pieprzne dania przy naszym zdrowiu

Tak jak ze wszystkim w naszym życiu – jedno działa na nas pozytywnie, inne negatywnie. Bardzo ważnym elementem naszego zdrowia jest sposób odżywiania. Wpływa on kojąco na nasz organizm, dodaje energii na cały dzień lub też całkowicie przeciwnie – powoduje, że nic nam się nie chce. Dobór odpowiedniej diety powinien być dokonany pod okiem specjalisty, ale samodzielnie również możemy rozpocząć przygodę z dietą przeznaczoną właśnie dla nas.

Ostre dania a choroby autoimmunologiczne

Pieprz czy też papryka to przeciwnik człowieka z obniżoną odpornością. Osoby chore na choroby autoimmunologiczne powinny się wystrzegać dań, które mają w sobie dużą ilość tych ziół. Sałatka ostra tutaj nie jest najlepszą przekąską.

Ostro, ale jednocześnie smacznie

Chyba każdy ma czasami tak zwanych niezapowiedzianych gości. Wielokrotnie wpadają oni na kawę, ale również zdarzają się takie odwiedziny w porze obiadowej, co można często zauważyć w okresie letnim, gdy najczęściej korzystając z pogody decydujemy się na grilla w ogrodzie. Doskonałym uzupełnieniem poczęstunku są wszelkiego rodzaju sałatki. Pasują one zarówno do mięs jak i grillowanej kiełbasy.

Podczas szykowania takie sałatki warto zwrócić uwagę na jej wyrazistość smaku. Do świeżych warzyw warto jest dodać odrobinę ostrych przypraw, które podkreślą smak, ale jednocześnie pobudzą kubki smakowe gości oraz nasze. Pamiętajmy przy tym, że nie warto przesadzać z ilością chilli w sałatce, bo nie każdy lubi ostre dania, ale dobrze jest przyprawy ustawić obok sałatki na stole, żeby każda osoba mogła według swojego gustu sobie danie doprawić na talerzu.

Doskonałym pomysłem na letnią ostrą sałatkę jest skomponowanie pora z kurczakiem czy też papryki z przesmażoną pieczarką. Korzystając z okresu letniego powinniśmy się starać łączyć ze sobą świeże warzywa, w zimie warto za to jest sięgnąć po mrożone lub wekowane przetwory. Przy komponowaniu odpowiedniej sałatki dla nas jak i dla gości warto wykorzystać swoją wyobraźnie i połączyć składniki, które sami bardzo lubimy, na pewno wyjdzie nam z tego coś smacznego.

 

Podobne

Tagi