Kolejna odsłona świata Warhammera

maj 3, 2018 przez

Kolejna odsłona świata Warhammera

Można spotkać wiele rozrywek, które łączy jakiś wspólny mianownik. Tak też bywa w wielu światach fantasy i science fiction. Doskonałym przykładem jest tu choćby świat Warhammer 40000 łączący gry, książki figurki i szereg innych elementów mających niezliczone rzesze entuzjastów. Jednym z ciekawszych elementów z tego uniwersum jest pewna gra, o której poniżej znajdzie się parę słów. Wspomniana gra to pochodzi z 2004 roku i od tego czasu zyskała sobie rzesze entuzjastów. Warhammer 40, 000: Dawn of War zalicza się do typu gier strategicznych, które są rozgrywane w czasie rzeczywistym i osadzona w realiach świata Warhammera. Chociaż jak wspomniano na początku uniwersum Warhammera jest szalenie rozbudowane to w tej grze skupiono się na jednym świecie i konkretnej kampanii wojennej.

Różne tryby gry

Grając w trybie jednoosobowym naszym bohaterem, którego losami kierujemy, jest Gabriel Angelos. Jest to dowódca Kosmicznych Marines z Blood Ravens, który ma za zadanie nie dopuścić do inwazji Orków na jego planetę. Za sprawą przerywników w grze w postaci filmów przed graczem coraz więcej wątków i tajemnic. Oprócz jednoosobowego możemy grać też online w maksymalnie 6 osób.

Atuty gry

Twórcy gry zrezygnowali z typowego sposobu pozyskiwania surowców np. z kopalni. Zamiast tego Warhammer 40000 Dawn of War antologia charakteryzuje się zdobywaniem i utrzymywaniem newralgicznych lokacji, co sprzyja zdobywaniu nowych jednostek. Rozgrywka jest wspaniałym widowiskiem, które zachwyca wręcz swoim rozmachem. Możliwe jest to dzięki fantastycznemu silnikowi gry, co umożliwia też komfortowe operowanie kamerą podczas rozgrywki. Gra jest utrzymana w mrocznej konwencji inspirowanej mrocznym gotykiem. Mamy tu dwa rodzaje krajobrazu w postaci miejskich scenerii oraz nieprzeniknionej dżungli.

 

Podobne

Tagi