Pożywne śniadanie na słono lub słodko.

wrz 4, 2019 przez

Pożywne śniadanie na słono lub słodko.

Rodzinne śniadania powinny być podstawą w każdym domu. Dzięki temu rodzice spędzali by z pociechami choć chwilę więcej w ciągu dnia a przy posiłku można po prostu porozmawiać, zapytać dziecko o jego samopoczucie, poświęcić mu odrobinę uwagi, której tak bardzo brakuje w dzisiejszym świecie. Warto też zadbać, aby pierwszy posiłek był syty, zdrowy i zawierał wszelkie niezbędne składniki odżywcze co zagwarantuje, że nasza latorośl będzie miała wystarczająco dużo energii na cały dzień.

Świetnym pomysłem na wspaniałe śniadanie są naleśniki francuskie klasyczne.

Składają się z kilku podstawowych składników, które znajdują się w każdym domu, są tanie i bardzo szybkie w przygotowaniu. To właśnie krótki czas poświęcony na ich ugotowanie sprawia, że są potrawą chętnie przyrządzaną. Rano większość z nas nie ma czasu na przygotowywanie wykwintnych i czasochłonnych dań, bo im sprawniej pójdzie przygotowanie śniadania tym więcej czasu można poświęcić na zorganizowanie się do pracy czy po prostu chwilę relaksu z kubkiem kawy w ręce.

Naleśniki to danie ultra uniwersalne.

Powodem jest fakt, że można je jeść zarówno na słodko, a także na słono. Co kto lubi! Dzieci jako nadzienie zwykle wybierają dżemy, nutellę, ser biały z rodzynkami a dorośli często decydują się na dodatek fety, albo pieczarek z serem lub suszonymi pomidorami. Kombinacji istnieją tysiące a wszystko zależy od tego co akurat mamy pod ręką w lodówce. To sprawia, że naleśniki uwielbiają wszyscy i nawet dzieci potrafią je przygotować (oczywiście pod czujnym okiem rodziców). Jeśli kilka sztuk zostanie po śniadaniu to wystarczy zapakować je w plastikowe pojemniki i można dać je pociechom do szkoły jako doskonałe i pożywne drugie śniadanie. Jedynym minusem naleśników jest fakt, że są nieco kaloryczne, więc nie nadają się do tego, aby jeść je codziennie. Natomiast od czasu do czasu warto urozmaicić początek dnia, który zawsze zaczyna się od kanapek, albo owsianki czymś zupełnie innym i bardzo smacznym.

Podobne

Tagi