Ryby na weselu

mar 26, 2020 przez

Ryby na weselu

Chociaż przeważnie śluby nie odbywają się w piątki i nie musi na nich panować post, to coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie na ślubne stoły ryb. Nie jest to w żadnym wypadku zbiór śledzi na rożne sposoby(chociaż i ta ryba się tam pojawia), lecz wykwitną uczta przeznaczona dla smakoszy. Warto zapytać czy nasza restauracja przygotowuje stół rybny na wesele. Warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem także na naszym weselu. W końcu na pewno znajdzie się na nim ktoś, kto uwielbia własnie ryby.

Stół rybny na wesele

Na takim stole możemy odnaleźć nie tylko doskonałą alternatywę na tradycyjnie podawane dania, ale również sięgnąć po smaki dalekich kuchni. Na przygotowanym przez restaurację stole możemy odnaleźć nie tylko smażone czy wędzone ryby ale także sushi. Stół rybny na wesele to coraz modniejsze rozwiązanie, po które sięgamy coraz częściej. Na pewno wielu gości skorzysta z tej oferty, ponieważ wielu Polaków lubi przy okazji takiego święta jak wesele sięgnąć własnie po lekką i zdrową rybę, która nie tylko odświeży nasze kubki smakowe, ale również dodadzą wiejskiego klimatu, szczególnie śledzić w połączeniu z pajdą chleba ze smalcem i świeżym małosolnym ogórkiem. Być może także wędzone ryby przypadną gościom do gustu gdy podamy jakieś słone przystawki typu paszteciki w cieście i przepyszne dipy.
Jak widać ryby to doskonałe rozwiązanie na wszelkiego rodzaju przyjęciach, w tym także na weselach, choć zjawisko podawania ryb na weselu nie jest nadal zbyt popularne. Możemy to jednak zmienić, jeżeli coraz więcej par się na nie zdecyduje.
Oczywiście tego typu przystawki są już od dawna podawane na stołach weselnych, chociaż nie zawsze jesteśmy tego świadkami. W końcu niewiele osób decyduje się na stół rybny czy rybne przekąski na swoim weselu. nadal jest to uważane za ryzykowne, jednak dobre restauracje jednak proponują takie rozwiązania w ślubnym menu. Warto je jednak przemyśleć, jeśli mamy w rodzinie i wśród gości amatora rybich potraw. W końcu Polacy uwielbiają ryby!

 

Podobne

Tagi