Pokaz flair

lut 22, 2020 przez

Pokaz flair

Barmani chcąc być konkurencyjnymi na rynku, powinni stale doskonalić swoje umiejętności. Wyszukując kursy barmańskie Warszawa, można natknąć się na wiele ciekawych opcji. Wśród nich można znaleźć working flair. Osoby, które choć trochę są obeznane z pracą barmana wiedzą, że jest to poniekąd sztuka sama w sobie. W czasie tworzenia drinków dla klientów, barman wykonuje różne ewolucje, które stają się pokazem. Wykorzystuje do tego wszelkie przedmioty, z którymi pracuje: szkło, butelki, słomki, czy shakery. Wszystko dzieje się w rytm odpowiednio dobranej muzyki.

Working flair

Workin flair to nic innego jak praca za barem, ale efektowna. Barman przygotowuje przed klientem drinka, w sposób bardzo szybki, ale też zaskakujący. Nie ma tu miejsca na błędy, gdyż praca opiera się na pełnych, szklanych butelkach.

Pouring

Pouring to jedna z metod wykorzystywana w pokazach typu flair. Barman, nie wykorzystując miarki nalewa alkohol. Wydłużając ruch, rozciąga strumień, co wygląda bardzo efektownie. Wszystko dzieje się bardzo szybko, a efektem są smaczne drinki.

Żonglowanie

Barman sam lub w duecie może również pokusić się o żonglowanie pełnymi, szklanymi butelkami. Do tego może wykorzystać również inne przedmioty które znajdzie za barem. Całość zawsze wygląda ciekawie i podoba się gościom.

Plucie ogniem

Jednym z najbardziej widowiskowych trików w sztuce flair jest tak zwane plucie ogniem. Możliwe jest to poprzez podpalenie końca butelki i wyplucie w jej stronę rozproszonego, wysokoprocentowego alkoholu. Warto jednak pamiętać, że nie każda sala będzie gotowa na taki pokaz. Warto się upewnić czy możliwe jest wykonanie tego triku, bo show i bez plucia ogniem może zakończyć się fajnie.

Czy warto?

W wielu miejscach, gdzie organizowane są kursy barmańskie Warszawa, można odbyć kurs flair. Nie wszystkim ta sztuka może się podobać, ale należy pamiętać, że każdy kto to umie, przećwiczył wiele godzin i stłukł niezliczoną ilość butelek. Na pewno pokaz podnosi atrakcyjność samego baru. Wszystko zależy dla jakich klientów pracujemy i czego mogą od nas oczekiwać. Z pewnością, jeśli mamy więcej umiejętności możemy więcej.

 

Podobne

Tagi